מבקרים יקרים,

ברוכים הבאים למועצה אזורית גזר! מרחב כפרי ירוק בלב המטרופולין בו כל אחד יכול ליהנות מהשפע והמגוון של מסלולי טבע, אתרי מורשת, השווקים והעסקים הייחודיים הקיימים במועצה.

במועצה אזורית גזר חיים היום כ-30,000 תושבים, היא נפרשת על פני 195 קמ"ר ונמצאת בליבה של ישראל. המועצה שוזרת ביישוביה ומרחביה אתרי תיירות ומורשת רבים, ביניהם פארק תל גזר המפורסם הצופה על כל עמק איילון והשפלה, בית הרצל ויער חולדה המספרים סיפורי מורשת ייחודיים והיסטוריים, ושבילים רבים של מורשת יהודית ציונית המספרים את סיפורה של מדינת ישראל.

שמה של מועצה אזורית גזר לקוח מהתל המקראי והגן הלאומי "תל גזר", בו שוכנת העיר גזר שמוזכרת בתנ"ך מספר פעמים. אזכור מקראי אחד הוא בימי דוד, בו העיר גזר מוזכרת כגבול שעד אליו הוא הכה את הפלשתים, ואזכור נוסף של גזר מופיע בימי שלמה.

מיקומה הגאוגרפי של המועצה היה מאז ומתמיד ציר תנועה משמעותי החל מהתקופה הביזנטית, עובר בתקופה הכנענית וממשיך בשנות ה-60' המאוחרות במלחמת ששת הימים. גם היום זהו אחד האזורים המרשימים, היפים והירוקים המושכים תיירים מכל הארץ שמחפשים קצת שקט ומרחבים כפריים לצאת אליהם מתוך האינטנסיביות האורבנית הצפופה.

ביקור ב"גזר" הוא כמו קפיצה קטנה לחו"ל – כרמים מלבלבים, שדות מוריקים, מרחבים פתוחים רחבים, יקבים, מחלבות, גלריות אומנות, מרכזי מבקרים, חוות רכיבה, אתרי מורשת והנצחה, יערות ותצפיות מרשימים, פעילות חקלאית ושווקים צבעוניים ועוד הרבה הרבה מהטוב הזה.

אנו מזמינים אתכם לחוות, להתרגש ולגלות את הקסם שנמצא כה קרוב אליכם, לפגוש את האנשים הטובים שהופכים את המועצה שלנו ליעד תיירותי קסום עבור חובבי היין, הספורט, האוכל, האמנות  והטבע לאורך כל השנה .

להתראות בשבילי גזר!