אין דרך נפלאה להכיר באמת מקום מאשר לטייל ולהתבונן בו, לשוחח עם אנשי הקהילה שלו, לטעום את מאכליו ולהכיר את האמנות, את המוזאונים, את ההיסטוריה ואת שגרת החיים המתקיימת בו. חשבנו על דרך שבה נוכל ליצור חיבור אמיתי עם יישובי המרחב ואנשיו, ויצרנו עבורכם את שביל גזר, העובר בכל יישובי המועצה ומחולק לשבעה מקטעים, העוסקים, כל אחד בדרכו, בארבע תמות שהן אבני היסוד במרחב - חקלאות, התיישבות, גבורה ומרחב וסביבה.

השביל סומן ותוכנן בקפידה על פי עונות השנה, על מנת שכל אדם, בכל גיל ודרך, יוכל לטייל בו - בהליכה רגלית, בנסיעה ברכב (בחלקו) וברכיבת אופניים. בנקודות העניין המפוזרות לאורכו תגלו סיפורים ייחודיים על היישובים, הצעות למפגשים עם ותיקי המקום, המלצות למקומות אירוח, אתרי ארכיאולוגיה, יערות, גלריות אמנות, יקבים, מסעדות ועוד.

הצטרפו אלינו למסע בזמן, שמתחיל בתקופות מלכים ושבטים ונמשך בתקופות של חיפושי אוצרות על ידי ארכיאולוגים ומחפשי זהב בעלי שם. המסע עובר לאורך סיפורי התיישבות וגבורה באדמת טרשים בראשית הקמתה של מדינת ישראל ומגיע עד ליצירת מרחב משגשג עם קהילות מגוונות וחקלאות פורצת דרך, הממחישה את החיבור בין אדם לאדמה. 

ברוכים הבאים למועצה אזורית גזר